vína od krále

Rakouská vína právem patří mezi ta nejlepší na světě. Vína od Krále vám představí výběr těch nejlepších vín z oblasti Kremstal Kamptal a Wachau. Ochutnejte speciálně vybrané ryzlinky a veltlíny z okolí Dunaje.

Menu

Rabl Grüner Veltliner 2017
Vinařství Rabl z města Langenlois, které je právem nazýváno mekkou celého rakouského vinařství, vyrábí už dlouhá desetiletí veltlíny, které se vyvážejí do celého světa. Rakouské vinice jsou díky své specifické půdě pokryty ze 70 procent veltlíny a vinaři si při jejich výrobě dávají velmi záležet. V chuti ucítíte vyváženou kyselinku, která je doprovázena příjemnou vůní peckového ovoce. A velmi pravděpodobné je, že víno, které budete ochutnávat prošlo minulý rok našima rukama, protože ve vinařství Rabl jsme oba dva pracovali.

Iby Bio Zweigelt 2017
Vína z oblasti Burgenland, kde vinice tvoří rozsáhlé pláně, které jsou ideálním místem pro pěstování Zweigeltu. Vinařství Iby se před několika lety vydalo cestou bio vín a začíná se jí to po letech vracet. Víno pěstované bez jakékoliv chemie je krásně jemné a nezapře v sobě třešňovou barvu, která je pro zweigelt tak typická. Bio vinařstvích začíná po celém světě značně přibývat a věřte, že pan Iby ví co dělá a dělá to dobře.


Domäne Wachau Grüner Veltliner Federspiel 2017
Údolí Wachau, které je lemováno po obou stranách Dunaje vinicemi, bylo už před lety zapsáno na seznam památek UNESCO. Nádherná krajina tvořena kaskádovitými vinicemi je už léty považována za vrchol rakouské přírody. Vinice Domäne Wachau se rozprostírají po celém údolí a se svými suchými veltlíny vyhrávají světové soutěže. Příjemnou chuť i vůni dodává vínu ovoce, které je cítit hned při prvním přivonění a po ochutnání zanechá krásný pocit.

Winzer Krems Riesling 2017
Jediný Riesling v naší nabídce pochází z oblasti Kremstal. Město Krems an der Donau, je zapadlé v údolí u Dunaje mezi vinicemi a obyvatelé nedají na místní riesling dopustit. Výrazná minerální chuť je oproti jemným veltlínům velmi intenzivní a rakušané rádi tvrdí, že riesling je jejich chloubou a ve světové konkurenci se velmi často umísťuje na předních pozicích.


Weißburgunder Rohrhofer Privat 2011
Weißburgunda u nás nazývána jako Rulandské bílé je svojí výjmečností velmi odlišná od ostatních vín. Zde najdeme jednoznačně sladší tóny, které nepřebíjejí krásnou kyselinku, ale krásně na sebe navazují. Vinařství Rohrofer patří mezi regionální vinaře v oblasti Kremstal. Nám se podařilo s vinařstvím navázat velmi dobré vztahy a společně jsme při degustaci vybrali pro vás to nejzajímavější víno.