víno hruška

Společnost VÍNO HRUŠKA založili v roce 2007. Sídlo společnosti je v malebné obci Blatnička, kde využívají místního terroir k výrobě kvalitních vín z této oblasti. Tajemství jejich úspěchu je jednoznačně kvalita vín, kde dbají na harmonii a smysluplnost.

Kvalita budoucího vína se utváří již ve vinici. Proto věnují velkou péči a pozornost už mladým sazenicím a snaží se, aby keře révy vinné byly zdravé a vitální, neboť jen z takových mohou po dlouhá léta vznikat jedinečná vína. Všechny vinice obhospodařují v režimu integrované produkce, která nařizuje opatření šetrná k životnímu prostředí, a rovněž vysadili i vinici v režimu ekologického zemědělství pro produkci BIO vín.

Jejich vinice pěstují v podhůří BK, které jsou charakteristické svým členitým povrchem s vysokou sklonitostí a nadmořskou výškou až 360 m n. m. Podloží je tvořeno vápencem, který dodává vínu aromatičnost, mineralitu a projev terroir, a také z jílovců s vysokým obsahem draslíku, díky kterému získávají vína svou typickou svěžest a extraktivnost.

V roce 2017 hospodařili na 77 ha vinic, ze kterých vyrobili 300.000 láhví. Přijďte je ochutnat...

Menu

Burčák

Frizzante Ryzlink rýnský

Zweigeltrebe rosé

Rulandské šedé

Cabernet moravia

Sylvánské zelené Sur lie

Hibernal

Koktejl rosé

Hroznová limonáda

Hroznová šťáva