víno hruška

Společnost VÍNO HRUŠKA založili v roce 2007. Sídlo společnosti je v malebné obci Blatnička, kde využívají místního terroir k výrobě kvalitních vín z této oblasti. Tajemství jejich úspěchu je jednoznačně kvalita vín, kde dbají na harmonii a smysluplnost.

Kvalita budoucího vína se utváří již ve vinici. Proto věnují velkou péči a pozornost už mladým sazenicím a snaží se, aby keře révy vinné byly zdravé a vitální, neboť jen z takových mohou po dlouhá léta vznikat jedinečná vína. Všechny vinice obhospodařují v režimu integrované produkce, která nařizuje opatření šetrná k životnímu prostředí, a rovněž vysadili i vinici v režimu ekologického zemědělství pro produkci BIO vín.

Jejich vinice pěstují v podhůří BK, které jsou charakteristické svým členitým povrchem s vysokou sklonitostí a nadmořskou výškou až 360 m n. m. Podloží je tvořeno vápencem, který dodává vínu aromatičnost, mineralitu a projev terroir, a také z jílovců s vysokým obsahem draslíku, díky kterému získávají vína svou typickou svěžest a extraktivnost.

V roce 2017 hospodařili na 77 ha vinic, ze kterých vyrobili 300.000 láhví. Přijďte je ochutnat...

Menu

Burčák 0,2 l
Víno 1 0,1 l
Víno 2 0,1 l
Koktejl
Limonáda
Voda
Hroznová šťáva 0,1 l
Víno 1 0,75 l
Víno 2 0,75 l
Burčák 1,5 l