Víno Hruška

víno hruška

Společnost VÍNO HRUŠKA jsme založili v roce 2007. Sídlo naší společnosti je v malebné obci Blatnička, kde využíváme místního terroir k výrobě kvalitních vín z této oblasti. Tajemství našeho úspěchu je jednoznačně kvalita vín, kde dbáme na harmonii a smysluplnost.
Kvalita budoucího vína se utváří již ve vinici. Proto věnujeme velkou péči a pozornost už mladým sazenicím a snažíme se, aby keře révy vinné byly zdravé a vitální, neboť jen z takových mohou po dlouhá léta vznikat jedinečná vína.
Všechny vinice obhospodařujeme v režimu integrované produkce, která nařizuje opatření šetrná k životnímu prostředí, a rovněž jsme vysadili i vinici v režimu ekologického zemědělství pro produkci BIO vín.

Naše vinice pěstujeme v podhůří BK, které jsou charakteristické svým členitým povrchem s vysokou sklonitostí a nadmořskou výškou až 360 m n. m. Podloží je tvořeno vápencem, který dodává vínu aromatičnost, mineralitu a projev terroir, a také z jílovců s vysokým obsahem draslíku, díky kterému získávají vína svou typickou svěžest a extraktivnost.
V roce 2017 jsme hospodařili na 77 ha vinic, ze kterých jsme vyrobili 300.000 láhví.

Menu

Již brzy...

CHEF