Program festivalu Foodparade 2019

Každým ročníkem se snažíme přinášet něco nového, a to nejen z kulinářského světa. Našim cílem je, aby každý návštěvník Foodparade festivalu našel jídlo, pití i zábavu podle svého gusta. Objevil něco nového, natrefil a vyzkoušel něco co má rád, na chvíli se zastavil a vypnul z každodenního shonu a příjemně strávil chvíle se svou rodinou nebo přáteli.

Na co se můžete těšit v letošním roce?

STELLA ARTOIS
Návštěvu festivalu můžete odstartovat belgickým ležákem Stella Artois. Zapomeňte na každodenní starosti a užijte si příjemné chvilky navštívením naší Le Village zóny s posezením, nebo si užijte pikniku se zásobou Stella Artois v ice bucketu.

Chybu také neuděláte s prvotřídní kávou značky Dallmayr, která vás překvapí svou chutí a vůní. Profesionální baristé vám připraví kávu podle vašich přání.

COOKING ZÓNA a DOPROVODNÝ PROGRAM

V cooking zóně plné vůní, která roztančí vaše chuťové pohárky a polahodí vašemu zraku, vás čeká odhalení několika receptů vybraných prvotřídních restaurací ve spolupráci s Proženy.cz. Naučí vás, jak si kulinářský pokrm jednoduše uvařit u vás doma a o recept se s vámi podělí na webu Proženy.cz. Které restaurace to přesně budou? To budeme odhalovat postupně! :)

Uvidíte, jak vznikají ty nejlepší muffiny s Kačkou – Lady Baker.

A jako Mama Shelter říká na jich webu: ,,Naši kuchaři vám představí chutnou kuchyni a koktejly, abyste se cítili jako doma." Jedinečnost podtrhnou prémiovým belgickým klášterním pivem Leffe a k tomu speciálně lahodící menu.

Dále vás čeká například zajímavá ukázka lisování oleje, ukázka absolutní novinky jedlých balónků a spousty dalšího.

Aby mohl vzniknout dokonalý pokrm potřebujete dokonalé nádobí s kterým je radost vařit. O prvotřídní kuchyňské vybavení se postaral francouzský výrobce de Buyer.

DĚTSKÁ ZÓNA

Hamley‘s a Mattel se bude s největší péčí starat o zábavu a nevšední zážitek vašich dětí. Na své si přijdou děti všech věkových kategorií. Těšit se můžou na autobus Hamleys plný překvapení, kreativní zónu, outdoor aktivity, focení, modelace vlásků, stánek s Hotwheels pro kluky, stánek Barbie pro holky a spoustu dalšího.

NIKON FOTOŠKOLA

Fotokurzem z produkce Nikon školy, který je zaměřený na fotografování jídla, ale i na základní ovládání techniky, vás provede lektor Radek Čech. Naučte se mnoho zajímavých tipů a získejte představu, o čem “foodstyling” vlastně je. Registrovat se můžete v průběhu celého festivalu přímo na stánku Nikon ve workshop zóně, kde si také můžete fotoaparáty a příslušenství vypůjčit.

GRILL & BBQ ZÓNA

Jsme si vědomi, že grilování je obrovským trendem, a proto nesmí chybět na našem festivalu. O prvotřídní zážitek z grilování se postará grilovací akademie Weber, která je absolutní špičkou na trhu a jejich grily patří k těm nejlepším.

CHILL OUT ZÓNA
Relax, kopu srandy a originální zachycení jedinečného okamžiku zažijete s INSTAX. Naučíte se dát fotce nový rozměr, rovnou si fotku vytisknete a odnesete – to vše zdarma. Kreativní workshop s instax fotkou vás nadchne. Nebude chybět kreativní foto stěna s hravými proprietami k focení, chill out zóna, kde si můžete odpočinout, dát si vynikající nápoj s INSTAX BARU a probrat, kdo má kreativnější fotku.

PIKNIK ZÓNY

V zahradách Trojského zámku jsme pro vás připravili skvělá místa k posezení a odpočinku. Můžete si půjčit deku, koupit „ice bucket“ s šesticí piv Stella Artois, zahrát si novou hru na trhu plnou kulinářských otázek jménem GASTRONOMIA00. Celým areálem vás bude doprovázet tématická hudba a pevně věříme, že i skvělá nálada.