TISKOVÁ ZPRÁVA

26.-27. srpna 2017 se v zahradách Trojského zámku v Praze koná již 7.ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Letos plný novinek, které vás budou bavit!

Na festivalu ochutnáte degustační menu špičkových restaurací, bister i některých pop-up projektů. Těšit se můžete třeba na olomouckou restaurací Entrée v podání skvělého šéfkuchaře Přemka Forejta, finediningové bistro Bistrøt inspirované skandinávskou gastronomickou vlnou, nově otevřenou fusion rybí a steakovou restauraci Satuy, belgickou brasserii Bruxx, asijské Siddharta café, poctivou českou kuchyni v podání šéfkuchaře Jana Pípala z Vinohradského parlamentu, gurmánskou francouzskou restauraci Le Terroir, Etnosvět a další. K jídlu si můžete vychutnat skleničku vína od lokálních českých vinařů, ochutnat jeden z pivních speciálů Krušovic nebo třeba skvělý gin&tonic, který budou míchat barmani z Gin&Tonic clubu. Chybět nebude ani oblíbený Aperol bar a kávu na festivalu zajistí pop-up Vnitroblock. Pro ty nejnáročnější bude letos na festivalu Forbidden taste zóna. Tedy zážitek, který na jiném festivalu rozhodně nenajdete.

A protože Foodparade je víc, než jen food festival, můžete kromě ochutnávání vyzkoušet také širokou nabídku doprovodného programu. Připraveny jsou skvělé zóny s celodenním programem a limitovaným počtem účastníků. Rádi fotíte jídlo? Zkuste třeba Nikon školu food fotky a foodstylingu. Nebo se zapište do Grill akademie Weber a staňte se mistrem v grilování. V cooking show zóně Whirlpool můžete nahlédnout pod ruce špičkovým kuchařům. Šéfkuchař Jiří Štift představí chody asijské restaurace Sia, která se na podzim otevírá ve Šporkovském paláci, a to hned vedle budoucí cukrářské továrny cukrářského mistra Lukáše Skály. Ten předvede na Foodparade přípravu tradičních českých zákusků v moderní úpravě. Představí se i Kamila Rundusová, která uvaří thajské kari a naučí vás připravovat domácí kari pastu.

Pro odpočinek jsou vyhrazeny chill-out zóny a piknikové louky. Deky vám na místě zapůjčíme, nebo si můžete přinést vlastní. Velké překvapení chystáme také pro děti, za kterými letos přijede dvoupodlažní autobus z hračkářství Hamley`s. Nově můžete letos navštívit také Citroën zónu a dát si v ní skvělé francouzské šnečí speciality, nebo vyzkoušet zábavné simulátory jízd a RC autodráhu v jejich aktivační zóně.

Otevřeno je v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 20:00 do 20:00.

Adresa: Trojský zámek, U Trojského zámku 4/1, Praha 7, Trója

Foodparade 2016

Foodparade 2016

Foodparade 2016

Buddha Café menu pro Foodparade 2017

Bruxx menu pro Foodpardade 2017

Foodparade 2016

Jiří Štift

Lukáš Skála

Bistrot 104

Přemek Forejt, Entrée restaurant